Střešní okna VELUX

Váš košík neobsahuje žádné položky
Střešní-okna.eu - prodej střešních oken a doplňků VELUX za akční ceny
střešní okna a doplňky VELUX

VELUX - Střešní výlezy


Střešní výlezy VELUX

Střešní výlez GVK je jednoduchý a praktický výrobek, určený pro nevytápěné půdní prostory. Ovládá se pomocí rukojeti umístěné na vertikální části křídla, které se otevírá směrem ven. Osazení závěsů umožňuje variabilní otevírání vpravo či vlevo. Spodní nášlapná hrana zajišťuje bezpečný výlez na střechu a chrání rám proti poškození.

Pro obytné prostory je určen střešní výlez GXL, který je vlastně běžným střešním oknem s praktickým otevřením křídla umožňujícím snadný výstup na střechu. Tento výlez představila společnost VELUX již začátkem roku. V současnosti VELUX nabízí střešní výlezy pro jakýkoliv účel použití.

Střešní výlez VELUX GVK

Sklon střechy

Střešní výlez GVK lze instalovat do střechy se sklonem 20°–65°.

Ovládání

Výlez se ovládá pomocí rukojeti umístěné na vertikální části křídla. Křídlo se otevírá směrem ven a osazení závěsů umožňuje variabilní otevírání vpravo či vlevo. Spodní nášlapná hrana zajišťuje bezpečný výlez na střechu a chrání rám proti poškození. Křídlo může být fixováno ve třech různých ventilačních polohách, při otevření v úhlu 90° je možné zajistit křídlo okna pojistnou vzpěrou proti zavření. Pro zavření okna potom stačí jemně zmáčknout pojistku.

Vlastnosti

  • Variabilní možnost osazení závěsů a ovládací rukojeti vpravo nebo vlevo.
  • Při otevření v úhlu 90° je možno zajistit křídlo okna pojistnou vzpěrou proti zavření.
  • Křídlo může být fi xováno ve třech různých ventilačních pozicích.
  • Střešní výlez GVK je určen pro instalaci do skládaných střešních krytin (nelze instalovat do falcové plechové krytiny).

Střešní výlez VELUX GXL

Sklon střechy

Střešní výlez GXL lze instalovat do střechy se sklonem od 15° do 85°.

Ovládání

GXL je otevíravé okno, ovládá se pomocí kliky umístěné na vertikální části křídla. Křídlo se otevírá směrem ven. Ventilační klapka se otevírá pomocí madla v horní části křídla.

Vlastnosti

  • Variabilní možnost osazení závěsů a ovládací kliky vpravo či vlevo.
  • Možnost zajištění pootevřeného křídla ve ventilační poloze.
  • Ventilační klapka se vzduchovým filtrem.

Materiál rámu/křídla okna

  • Severská borovice. Dřevěné části jsou opatřeny impregnací a 85 μm vrstvou transparentního laku, přičemž jsou nátěry mezi jednotlivými vrstvami zbroušeny (dvojité lakování).
  • Bílý nátěr, NCS S 0500 N / RAL Classic 9003